MENU
Jesteś tutaj: Prawo Jak uniknąć zaniżonego odszkodowania z tytułu OC

Jak uniknąć zaniżonego odszkodowania z tytułu OC

12:22, dnia 06 wrzesień 2022r.
Kategoria:Prawo
187
0

Nawet najbardziej wprawni kierowcy są narażeni na wypadki i kolizje samochodowe. Niezależnie od wagi wypadku, mogą one powodować stres i negatywne emocje, które mogą prowadzić do wielu problemów w codziennym życiu. Poszkodowany może starać się o odszkodowanie z OC kierowcy, który spowodował szkodę. Choć jest to świetne rozwiązanie dla zmotoryzowanych, to często może prowadzić do zaniżonych wypłat za OC / AC. Co to oznacza?

Czym jest niedopłata za OC?

W praktyce oznacza to, że do dyspozycji jest mniej pieniędzy i że ofiara przestępstwa musi zapłacić za resztę naprawy. Choć taka sytuacja nigdy nie powinna mieć miejsca, należy pamiętać, że towarzystwa ubezpieczeniowe dążą do maksymalnego zysku. Jeśli chcesz otrzymać sprawiedliwe i adekwatne odszkodowanie z OC ofiary wypadku, dobrze jest współpracować z ekspertami w tej dziedzinie. Tylko w ten sposób można bez większych problemów odzyskać odszkodowanie.

Co zrobić, gdy odszkodowanie z OC jest zaniżone?

Istnieje możliwość uniknięcia problemu otrzymania nieadekwatnego zwrotu kosztów naprawy. Towarzystwa ubezpieczeniowe stosują wiele psychologicznych sztuczek, aby "zdobyć" klientów. Jednym z tych chwytów jest możliwość otrzymania szybkiej wypłaty odszkodowania w kwocie, która została pierwotnie wypłacona. Po otrzymaniu środków sprawa może zostać szybko zamknięta. Twierdzenie, że poszkodowanemu nie przysługuje w tej sytuacji prawo do odwołania się od decyzji jest błędne.

Należy pamiętać, że nawet jeśli otrzymano pieniądze z OC sprawcy, nie oznacza to, że nie można dochodzić swoich praw. Właściciel może odwołać się do sądu i zażądać dopłaty do odszkodowania na podstawie kosztorysu niezależnego rzeczoznawcy. W tym przypadku masz dwie opcje: możesz dochodzić roszczeń na własną rękę lub współpracować ze specjalistami. Jest to najczęstsza opcja, ponieważ firmy ubezpieczeniowe raczej nie zgodzą się na ugodę i zakończą sprawę. Ugoda, która jest do zaakceptowania przez poszkodowanego.

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Napisz komentarz

Imię:*
Email:*
Komentarz:*