MENU
Jesteś tutaj: Gastronomia Fascynująca historia cateringu

Fascynująca historia cateringu

14:26, dnia 30 listopad 2022r.
Kategoria:Gastronomia
80
0

Catering często postrzegany jest jako usługa stosunkowo nowa. Jest to dalekie od prawdy. Współczesny catering może mieć niewiele wspólnego ze swoimi historycznymi korzeniami, ale śmiało można powiedzieć, że jego korzenie sięgają czasów starożytnych. Oto jakie miało zastosowanie. 

Starożytny catering

Choć w czasach starożytnych nie używano terminu "catering", była usługa polegająca na przygotowywaniu posiłków i dostarczaniu ich w określone miejsce. Był używany przez starożytnych Egipcjan do karmienia swoich niewolników, którzy budowali piramidy i inne imponujące struktury. Starożytni Rzymianie używali natomiast do dostarczania posiłków żołnierzom, którzy podbijali nowe ziemie. Usługi te, będące podstawą nowoczesnego cateringu, zostały spopularyzowane później, gdy wielcy królowie i członkowie klasy wyższej urządzali wystawne uczty. Pałacowe i dworskie kuchnie były zmuszone szukać pomocy z zewnątrz, ponieważ dużych ilości jedzenia nie można było przechowywać w nieskończoność. Uważa się, że angielski kupiec pływający na statku handlowym, który był odpowiedzialny za dostarczanie posiłków marynarzom, wymyślił termin "cater".

Gastronomia dzisiaj

Branża gastronomiczna uległa zmianie. Dziś dla klientów liczy się jakość, a nie tylko to, że posiłki są sycące. Firmy cateringowe mogą obsługiwać imprezy szkolne, biznesowe, przyjęcia prywatne i uroczystości domowe. Catering Zawiercie oferuje różnorodne posiłki, które mogą być modyfikowane dla osób na ograniczonej diecie. Wegetarianie mogą również cieszyć się pysznymi posiłkami na swojej imprezie. Znalezienie niezawodnej firmy cateringowej może być trudne, zwłaszcza dla osób, które są zajęte innymi zadaniami, takimi jak gotowanie, zakupy i mycie naczyń.

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Napisz komentarz

Imię:*
Email:*
Komentarz:*